Güvenli Sohbet Hakkında

Güvenli Sohbet Hakkında

Güvenli Sohbet Hakkında

Adana sohbet odaları hakkında, sohbet chat fikirleri sunan kaliteli ve online olarak sohbet edebileceğin platform.

Hayatımızın bir kısmını harcadığımız chat sayfaların da, daha seçici olmak gerektiğini düşündünüz mü ? Binlerce Sohbet sunucusu varken hangisi dürüst, hangisi güvenilir diye düşünmeden edilmiyor. Kalite hiç bir zaman tesadüf değildir, bir çok sohbet sitesi sahibi “kopya” diye tabir ettiğimiz sistem ile emek hırsızlığı yaparak başkasının yazılarını kendi sitesinde yayınlar.

Mesela bu şekilde yapan bir sunucu sahibine hangi konudan güvenebilirsiniz? Bu sadece bir örnektir. Bu konu hakkında kendi güvenliğiniz için daha fazla araştırma yapabilirsiniz.

Adana Şehri Chat Sayfası

Sohbet sitelerinden bahsetmişken ,Türkiye`de oranla en çok chat sitelerine katılan şehirlerden bir tanesi de Adana dır. Türkiye de 5. büyük il olan Adana, bu kulvarda da boy gösterdiğini internet alemine göstermektedir. Adana şehri hakkında biraz detaylar verelim;

Adana Türkiye`nin 5. büyük şehridir. ilk dört ise, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa  ile sıralama şeklindedir. Nüfus olarak Adana,  2.249.260  civarıdır. Madem bakımından da Adana 4. sırada tamamlamaktadır. En ünlü madenleri ise;

 • krom,
 • demir,
 • çinko,
 • kurşun,
 • manganez  dir.

Adana Geniş ve düz bir arazide bulunduğu için ,en büyük geçim kaynağı tarımdır.

 

Adana İsmi Nereden Geliyor

Adana şehrinin ismi internetteki bazı kaynaklarda Adanya  isminden zamanla değişerek oluşmuştur söylentisi vardır. Eski dönemde Adana , Hiti hakimiyetinde bir krallık bünyesine ait bir yer olarak belirtilmektedir. Farklı kaynaklarda ise Adana ismi farklı isimler olarak da söylenmektedir.Bunlar Adanus, Adad, Uru Adaniyya ..

Adana İklim Şartları Nasıldır

Adana ilinde iklim şartları, yazları çoğunlukla sıcak ve kurak bir hava hakimdir.Bunun sebebi Akdeniz iklimine sahip olmasıdır.Kışın ise Adana, ılık ve yağışlı olur.

Adana da şu ana kadar ulaşılan en büyük sıcaklık 53 derecedir 12-06-2012 tarihinde olmuştur.En düşün derece ise -4 şeklinde 1980 yılında görülmüştür.

Adana Şehrinin İlçeleri

Adana da toplam 15 ilçe mevcuttur bunlar;

 1. Aladağ
 2. Ceyhan
 3. Çukurova
 4. Feke
 5. İmamoğlu
 6. Karaisalı
 7. Karataş
 8. Kozan
 9. Pozantı
 10. Saimbeyli
 11. Sarıçam
 12. Seyhan
 13. Tufanbeyli
 14. Yumurtalık
 15. Yüreğir

Adana da bazı önemli kuruluşlar şöyledir;

 • Çukurova Üniversitesi
 • İncirlik Hava Üssü
 • Organize Sanayi Bölgesi

Adana şehri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Sohbetiy.Com sohbet girişinden bağlanarak, gerçek Adanalılar sayfasında Arkadaşlık kurabilirsiniz.


%d blogcu bunu beğendi: