Sohbetiy Sohbet – Chat

Sohbetiy.Com Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Sitesi

Sohbetiy Sohbet – Chat

 

Sohbet Kelimesinin Tanımı

Sohbet; bilişim teknolojilerinin gelişimi ile birlikte kavramı değişmiş bir kelimedir. Sohbet kelimesinin halk arasındaki anlamı; halkın kendi arasında değer ve saygı gören birinin belli bir topluluğa hitaben günümüz konuları ve ya geçmişten örneklendirerek insanlara eğitici bilgiler aktarılmasıdır.

Sohbet Nedir ?

Sohbet; kelimesi günümüze Arapça’dan geçen bir kelimedir. Örneklendirmek gerekirse; Müslüman’ların ibadet için gittiği Camii lerde Cuma Namazından önce Müezzin’in  verdiği Vaaz (söyleşisohbet) dir. Aynı şekilde Hristiyan’ların pazar günleri  Kilise’lerde Papaz eşliğinde yapılan Ayin’ler ve Yahudi’lerin Cumartesi günü Haham eşliğinde Havrada yaptığı Tevrad söyleşiside sohbetin bir örneklendirmesidir.

Türkiye’ye ait Sohbet Odaları

Türkiye de http://google.com.tr üzerinden yapılan sohbet kelimesi aramalarında karşımıza çıkan internet sitelerinin bir çoğu arkadaş bulma sitesidir. Google aramalarında karşımıza çıkan internet sitelerinin içeriğine baktığım kadarı ile sohbet kelimesinin gerçek anlamını taşımamış olup, hileli bir şekilde http://google.com.tr  de ön sayfalara internet sitelerini taşıdıkları görünmektedir.

Google’deki Sohbet Siteleri

Biz http://Sohbetiy.Com de aslında bir arkadaş bulma yani sohbet sitesi yiz. Fakat ben gerçekçi bir yazar olarak sohbet kelimesinin gerçek anlamını internet siteme yazıp insanlara öncelikle gerçek bilgiyi vermek istedim.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere; google da yaptığım aramalarda karşıma çıkan rakipleriplerimin bir çoğunun internet siteleri neredeyse bir birinin aynısı. Ve bu sohbet sitelerinin neredeyse ilk sayfasındaki sitelerin tamamı hileli yollar ile google ın işk sayfasında yer almış.

Ben ise google arama motorunu en ince detayına kadar araştıran bir webmaster olarak google her ne kadar hile yapan sohbet sitelerini ilk sayfaya çıkartmış olsa da; gerçekten benim gibi onun kurallarına uyan hileden uzak duran ve internet sitesini onun istediği kalitede mantıkta yapan markalaşmış internet sitelerinide google.com.tr nin ilk sayfasında yer verdiğini biliyorum.

Google’de Çıkmanın Yöntemleri

Benim google.com.tr nin ilk sayfasında nasıl yer alacağım gayet basittir. Google ın istediği gibi internet sitemi diğer sohbet sitelerinden farklı ve özgün olarak yapmaktır. Google ın biz webmaster lara sunduğu developer araçlarındanda yararlanarak ve insanlara vereceğim farklı, özgün, ve en önemlisi gerçek bilgilerle ön plana çıkmaktır.

Yeni Nesil ve Mobil Sohbet Odaları

Biz Sohbetiy.Com olarak sizlere öncelikte google ında bizden istediği yeni teknolojilerle kodlanmış ve hiç bir yerde olmayan kendimize özgün sohbet sistemimizle sizlere hizmet sunuyoruz. Siz misafirlerimize sunduğumuz sohbet sisteminiz hem android ve ios  tabletlerde hem tarayıcı destekli televizyonlarda hemde cep telefonlarının tamamında kullanılmaktadır.

Mobil sohbet ve tabletlerden sağladığımız sohbet ile sizlere en kolay erişimi sağlamaktayız. Sohbet sistemimiz google play (market) app store (market) de yer almakta olup telefon yada tablet lerinize ister indirerek, istersenizde cihazınızda yer kaplamamadı için cihazlarınızın tarayıcılarından google.com.tr üzerinden sohbet, chatsohbet odaları yazarak bize ulaşım sağlaya bilirsiniz.

Sohbetiy.Com Amacı

Birazda bizden bahsedelim. Sohbetiy nasıl oluştu; biz 2006 yılında internet sitelerinin çok az bulunduğu bir dönemde Türkiye de bilgisayarların yeni yeni çoğalmaya başladığı dönemde mirc programı üzerinden irc sohbet yayını yaparak başladık. İlk etapta internet sitemiz olmadan yayına başlayıp mirc üzerinden sohbet hizmeti sağladık. 2003 yılında google adsense bin çıkışı ile birlikte ve google nin bize sağladığı imkanlarla bir internet sitesi oluşturma kararı aldık. Bugüne kadar bir çok webmaster ile çalıştık bir çoğundan verim alamadık. Çünkü google ın bizden istediğini ona sunamadılar.

İş başa düştü ve profesyonel bir webmaster ile çalişarak sizlere günümüz teknolojisine uygun yeni nesil bir sohbet sitesi oluşturduk. Sizlere şuanda sunduğumuz sohbet sitemiz siz misafirlerinizin en kolay şekilde kullanmasını sağladık. Ve gelecek dönemler dede google nin öncülüğünde sizlere en yeni nesil sohbet sitesini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz…

Sohbet Odalarının Kullanımı

Şimdi birazda siz değerli kullanıcılarımıza sohbet sitemizi nasıl kullanacağınız ve kendinize en yakın arkadaşı basıl bulabileceğiniz konusunda ipuçları verelim 😂

Öncelikle yapmanız gereken sohbete bağlanmadan önce kendinize bir rumuz yani nick bulmanız gerekmektedir. Bulacağınız rumuz (nick) ruh halinizi ve sizi temsil edici bir rumuz (nick) olmalıdır. Çünkü sohbet sitemizdeki bir kullanıcıya selam verirken onun bakacağı ilk şey sizin rumuzunuzdur. Selam verdiğiniz kişi rumuzunuza bakarak bir anlam çıkartmaya çalışır ve ilgisini çekerse size karşılık vererek aranızdaki sohbet başlar.

Sohbet sitemizde rumuzlarınızı kayıt edebilirsiniz. Kayıt edilen yani şifrelenen rumuzlar; kayıt eden kişiden başkası kullanamaz. Rumuz seçiminde sohbet sitemizde kayıt etmek yada kullanmak istediğiniz rumuz başka bir üyemiz tarafından kayıt edilmiş ise örneğin (kayıt etmek istediğiniz rumuz; Hayalperest) rumuzun başına yada sonuna ek katakterlerle rumuzu farklılaştırarak kullanmayı deneye bilirsiniz. Örneğin;(Hayalperest35).

Sohbet Odaları Kuralları

  1. Birazda kurallarımızdan bahsedelim. Sohbet sitemiz içerisinde siyaset, küfür, argo ve seviye düşürücü yazışmalardan uzak durmanız size fayda ve saygı kazandıracaktır. Sohbet sitemizde ne kadar eski olursanız o kadar saygı görür ve verdiğiniz selamlara karşılık alırsınız.

Sohbet Odalarındaki Botlar

  • Şimdi birazda bot yani gerçek olmayan rumuzlardan bahsedelim. Gördüğüm kadarı ile google.com.tre nin ilk sayfada çıkarttığı sitelerin neredeyse tamamında botlarla karşılaştım. Salona selam yazıyorum selam alan yok. Tek tük selam insan kişilere denk geliyorum onlarda yetkili yani op admin gibi kişiler. Muhabbet kurup gerçekten yeni insanlarla tanışamıyorsunuz. Adminler serlamı alıp ondan sonra muhattap olmuyorlar. Biz sohbet sitemizde bu tür şeyleri en alt seviyeye indirerek hiç bir şekilde sitemize bot sokmuyoruz. Bizi seçmenizin için bir nedende budur. Sizleri tamamen gerçek real kişilerle karşılaştırıyoruz.

Sohbet sitemizde yetkili tabi ile bahsettiğimiz Admin, Operator vb yetkile sahip olmak için saygı kazanmanız ve kendinizi sitemizdeki misaifrlerimize sevdirmeniz gerekmektedir. Saygı kazanmayı başaran saygı değer misafirlerimizi seçim yaparak admin vb yetkileri vererek onlarıda yönetim kadromuza dahil ediyoruz. Makalemin sonuna gelirken hepinizi tekrardan sohber odalarımıza davet eder siz değerli misafirlerimize saygılarımı sunarım…


%d blogcu bunu beğendi: